Přeskočit obsah a dostat se k menu

Motorkáři dětem

Návštěva DD v Plumlově
To, že mají motorkáři špatnou pověst, se všeobecně ví, ale že umí i pomáhat jiným, to v médiích asi nikdy neuvidíte. Náš spřátelený spolek olomouckých motorkářů, www.motorkari-olomouc.cz , mají už takovou zkušenost zažitou a já jsem rád, že jsem toho mohl být svědkem. Začátkem srpna byl naplánovaný výlet do Dětského Domova v Plumlově. Tam nás už v den domluvy příjezdu očekávaly zástupy nadšených dětí.

Motorkáři dětemMotorkáři dětem

Motorkáři-Olomouc společně vybrali nějaké peníze na nové cyklohelmy a starší počítače pro děti. My bikeři si dáváme sraz na parkovišti před olomouckým Globusem a společně vyjíždíme do Plumlova. Po příjezdu k D.D. jsme naladěni příjemnou atmosférou, kterou dělá tento menší rodinný Dětský domov. Ten nám také připravil příjemné občerstvení. Ředitel tohoto DD nám vyprávěl o momentální situaci, podmínkách, podpory státu a celkových zajímavostech řízení domova a my zjistili, jak to vlastně chodí. Pan ředitel byl také neustále zahrnován nejrůznějšími našimi dotazy a tak se docela rozmluvil :o)). Byli jsme příjemně překvapeni, jak si tam děti vlastně žijí a každý z nás potvrdí, že v domě vládla rodinná atmosféra. Po představení přišla na řadu menší projížďka s dětmi po obci Plumlov.

Motorkáři dětemMotorkáři dětemMotorkáři dětemMotorkáři dětem

Pár dní nato zbylo pár peněz a byl domluven další sedánek. Nakoupily se špekáčky a byli jsme opět pozváni na opékání s dětmi u ohně. I tehdy se to nevyhnulo bez dárků a tak se nějaká hotovost schrastila a předala se do rukou ředitele. Mezi námi byli i takoví, kteří přispěli víc a to pak děti dostávali různé dětské časopisy, oplatky a hračky.

Motorkáři dětem
"Prezident zdejších bikerů, Kedar, se ujal role hodného letního ježíška :o)) …"
Motorkáři dětemMotorkáři dětem

Jsme velké stádo motorkářů, kteří můžou přispět pár korun, ale dohromady je to slušná částka, která může dětem pomoct, nebo jim přinejmenším udělat velkou radost. Doufám, že takových akcí bude v letošní sezoně 2008 co nejvíc a také doufám, že bude i v režii 125ccm.cz nebo alespoň ve spolupráci právě s www.motorkari-olomouc.cz.

Motorkáři dětem

Autor: PAVOUK
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz