Přeskočit obsah a dostat se k menu

Žhavé novinky ze světa 125tek.Ve středu 5.3.2008 se uskutečnil první den výstavy Motocykl 2008, první den byl věnován novinářům a odborné veřejnosti. Přinášímé vám pár novinek ze světak 125tek. Začneme jak jinak než od nás z Tuzemska :-)

Blata Enduro a Supermotard

Pan Blata výrobce, který je spíše znám od minibajků se již delší dobu věnuje vývoji i dvou 125tek, již je jen otázka času kdy se uvedou do prodejen a budou se po nich prohánět mladí divočáci. Velice zajímavý článek z testování těchto dvou Blatek :-) naleznete na BIKERBOYZ.cz

Aprila RS

Italská dračice, předvedla nové barvy, které jsou přímo dechberoucí, aspoň teda mě se líbí, každý má jiný vkus, ale zahoďte všechny zábrany tohle je prostě nadherná pastva pro oči. Když k tomu přidáme skvělý desing, prvotřídní techniku, je Rsko na předních příčkách TOP 125tka :-)Suzuki DR 125 SM

Vždy jsem měl slabost pro supermotardy, ale abych pravdu přiznal Zuska suzka mě moc neoslovila, přináším jen fotku, jelikož kolem ní jsem prolítl jako vítr.
Cagiva Mito 525 SP

Ááá šampion, nelekejte se je to 125tka, pokračovatel Mita, ovšem název je matoucí, vysvětlení jsem psal na svém blogu v článku EICMA 2007. Stánek Cagivy u nás v ČR, děs a hrůza, nafoukaní experti, kteří stejně stáli opodál, pochybuji, že kdybych se jich na něco zeptal, že by mi rozumně odpověděli, i když bych měl dost otázek. Mita jsem se nabažil v Italii, tudíž jsme u něho také moc nestrávili.
Yamaha YZF 125 R

Nejočekávanější novinka letošního roku. Další konkurent v poli 4taktních 125tek. Již prvně když jsem ho uviděl na výstavě v Miláně mě uchvátil, jenže jsem měl velice málo prostoru podívat se na něj. Bylo tam přivela lidí.Až tady v Praze jsem si ho ohmatal jak se patří :-) Co mě nejvíc překvapilo, když jsem si sedl na Yamahu, byl jsem mile překvapen jak jsem se krásně poskládal. I přes mojí obří výšku jsem si připadal velice přirozeně, přímo jsem zaplul do sedla, a přímo jsem byl součásti motorky. Jediné minus mi přišlo skřípání plastů :-) Ale takovy detail.

Megelli

Nové tváře, na naší scéně. Možná už jste slyšeli o téhle nově vzniklé britské společnosti, která má momentálně ve vývoji tři motorky. Naked, Sport, SM, všechny tři jsou k vidění na výstavě, ovšem 2 jsou pouze makety. Jinak desing vypadá exkluzivně, i když jsou tam vidět jasné napodobeniny například od Ducati. Což naplat, pokud to pojede pěkně mohla by se scéna 125tek krásně rozšířit.
Celkové hodnocení

Letošní ročník jsem si užil v poklidu bez tuny lidí okolo. Co se obsahu týče jsem byl spokojený, ovšem organizace Incheby je občas k pláči, ale už si zvykám v česku na vše :-) Doporučuji se jít podívat :)


autor:Torm
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz