Přeskočit obsah a dostat se k menu

Winter trip


Máme tu čistě zimní měsíce, ale nás dvácaře nic nezastaví. Když se do toho přidá ještě takový absťák, tak je o vyjížďku postaráno. V sobotu 10. února jsem po probuzení uviděl první sluneční paprsky a hned mě napadlo, že se dnes něco musí podniknout. Trošku jsem si přivstal a už jsem začal přemýšlet, kdo by mohl jet taky. Na Skypu už se domlouvali Ratlík s Demošem. Kolem půl dvanácté se konečně vzbudil i Pavouk, tak jsem mu hned oznámil, že někam vyrážím jestli nepojede taky. Ten ještě v polospánku nevěděl ani jaké je počasí, ale hned začal řešit nějaké ty money, abychom mohli vyrazit. Už od rána mi v hlavě ležela myšlenka zajet někam na hory. Pavouk dal echo Nagashovi a hned byla trasa jasná: přes Tesák a Troják směrem na Vsetín a potom do Valašských Klobouk, kde nabereme Zbyňu a pojedeme někam do hospůdky pokecat u čaje. Sraz jsme dali ve 13.30 v Bystřici pod Hostýnem na autobusovém nádraží. Po 20 minutách přijíždím na místo setkání, sundávám helmu a už slyším zvuk CBRka na kterém přijíždí Pavouk. Prohodíme pár vět, Jirka je nadšený cenou benzínu, domlouváme opatrnou jízdu a už to šineme směr Tesák. Na cestě je vcelku hodně kamínků ještě od kolegů ze zimní údržby silnic a navíc máme strach, aby cesta nebyla namrzlá, tak v poklidu projíždíme přes Tesák až na Troják, kde jdeme pozdravit ty chachary na lyžích.


A to jsme my ,,lyžaři ´´.
Nikdo z nich nechápe, kde se tu v tomto ročním období berou motorkáři a jsme středem pozornosti. Necháme se vyfotit jednou kolemjdoucí, trochu prohrábneme na zbytcích sněhu a už jedeme směr Vsetín. Cestou potkáváme skupinku nadšenců na svých strojích, zdravíme se a jedeme za Zbyňou do Valašských Klobouk. Zde má Pavouk trochu problém s orientací, projedeme si dvakrát celé město až nakonec trefíme. Zastavujeme před králíkárnou, v okně nás už vítá Nagashova maminka, následně on sám. Zve nás na čaj, tak zajisté neodmítáme. Pohostí nás palačinkami, sedíme, kecáme a nakonec Zbyňu přemluvíme, aby vytáhl své NSR Evolution… ten chvíli rozmýšlí, hledá doklady a baterku. Nakonec, že to teda zkusí nakopnout. Co nevidět už to valíme směr moto garáž, pociťujeme vůni kvasu, která je následně prolynuta vůní 2T.


Domov Hondy NSR evolution in Walachia kotáros.
Vyrážíme směrem na Vizovice, po cestě nás brzdí páni příslušníci v plechovce a tak je předjíždíme. Rázem se ocitáme ve Valašské Polance. Pavouk sice vůbec nezná cestu a má trošku problémy s orientačním smyslem ( teda problémy v množstvím větším než obrovském ), ale rázem je vystřídán ve vedení skoro místním Nagashem a jedeme dál. Po cestě do Vizovic máme v Bratřejově problémy s jedním místním psem (nebo spíš teletem, které má tak 80kg), který se motal po cestě a jen tak tak jsme se mu vyhnuli. Samotné vyhnutí bylo doprovázeno ostrými slovy, kvikotem gum, testovací adhezí brzdových destiček a neovalenými pohledy místních křováků. Na začátku Vizovic vidíme příslušníky a tak jdeme razantněji na brzdy. Projíždíme pomalu obec, ale moje CeBRuška už má žízeň a tak se zastavujeme na místní benzince.


Ve Vizovicích na pumpě.
Dále domlouváme následnou cestu a už za tmy vyrážíme. Po pár kilometrech zastavujeme a loučíme se s Nagashem, který už odbočuje směrem na Luhačovice ( ala Lázeňské město ) a dál domů do Walachia kotáros. Já s Pavoukem pokračujeme. Projíždíme Zlín a před Otrokovicemi to bereme přes obchvat směrem na Přerov. Přibrzďujeme, blikáme na sebe, zdravíme se a já odbočuju směrem do Otrokovic domů. Pavouk to sype ( zajisté vyhlídkovou jízdou ) ještě sám do Přerova a kolem 18:00 hlásí bezproblémový čekyňský příjezd do dědiny mafiánů. Děkuji všem za první společnou vyjížďku sezony 2007.
Autor: Kašpe
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz