Přeskočit obsah a dostat se k menu

Makov


Píše se sobota 21. dubna a právě na tento den je partička mladých výrůstků (to jsme my) domluvená na pořádnou vyjížďku po beskydských asfaltových toček. Domluva začala nevinně,kdy se pan Ratlík s panem Pavoukem domlouvali,že by nebylo na škodu navštívit tuto krásnou lokalitu. Pak začalo shánění dalších pacientů na tento trip a protože jsme parta tvořená lidmi,co jsou pro každou špatnost, společná domluva nedělala sebemenší problém.Sraz je stanoven na 13:00 na rožnovské benzínce OMV, kde už se to pomalu ale jistě množí malorážkami ať už dvoutaktních či čtyřtaktních.Já (Pavouk) se svým čekyňským sousedem Mildou VFR vyrážíme před 12.hodinou k přerovské benzínce JET,kde máme rande s Garfem se svou Suzou přesně v poledne. Do Rožnova jsme zvolili zajímavější cestu než po dálnici a to přes Bystřici p.Hostýnem a Valašské Meziříčí.Chvíli jsem měl obavy z toho,že Garf s Mildou mi ujedou ale hned za městem jsem se uklidnil,protože kluci zvolili opravdu pohodové tempo a protože jsem jel jako první,tempo jsem udával vlastně já a oni se za mnou trápili :-D … V Bystřici jsme měli vyzvednout Kašpeho, ale ten se na naše zpoždění vysral a jel sám na místo srazu. Trochu s časovým deficitem dojíždíme na pumpu a tam se všichni zdravíme a plkáme naše první plky. Rožnovský rodák Béďa se pěšky za námi přišel podívat,protože zatím nemá papuču na svou novou Aprilku RS. Konečná skvadra je v tomto pořadí: Ratlík, Axel, Goulash, Pavouk, Kašpe, Peter SV, Garf gixero 750, Milda VFR, Mildův kámoš s VFR a Ratlíkův známý Milan CBR F.Trasu jsme vybrali podle vyjížďky největšího rožnovského srazu Freedom a to směr: Dolní bečva, Soláň a Velké Karlovice. Před hraničním přechodem Makov sedáme do vyhlídkové hospody směrem na Bumbálku a nabíráme síly na hlavní vyřádění za hranicemi na Slovensku.


Zvedáme kotvy od Motorestu a kontrolujeme Zelené karty,kdyby náhodou na přechodu dělali důležité osoby problémy.Všichni až na Garfa ji měli,ale naštěstí jsme přechodem projeli,jako by se nechumelilo a zase jsme ty drogy převezli:-)) …Peeter nás vede na tu onou super trasu za městečkem Makov. Přijíždíme, s rohlíkem v hubě podkopáváme kvalty směrem dolů a vytáčíme motory. V protisměru vidíme další pacienty s českými s slovenskými SPZ a šlo vidět,že tam jsou pečení vaření. Trochu nás překvapil místní asfalt, na který teda vůbec nejsme zvyklí a tak ta rozumnější hrstka z nás jezdí s hodně velkými rezervami. Kocháme se Slovenskou přírodou a sledujeme místní dárce orgánů,jak jezdí pořád dokola. Čas ubíhal dost rychle a pak přišel na řadu odjezd.Ten byl poněkud ukvapený a je pravda,že jsme tam mohli zůstat dýl,ale povinnosti některých volaly.Goulash spěchal na motokrosovou trať,protože už ho tak neláká silnice jako terén.


Zpět jsme si to šinuli přes Bumbálku na Horní Bečvu a následně na Rožnov.To už s námi nejel Kašpe, který jel směrem na Vsetín. V Rožnově jsme se všichni ostatní rozloučili a rozjeli každý svým směrem. Já s Garfem jsme pálili do Přerova a zvolili jsme nejrychlejší cestu- dálnici. V Hranicích projíždím semaforem a Garf už chytl červenou,nečekal jsem na něj,protože vím,že mě hned dožene.To jsem ovšem netušil že mě bude dohánět rychlostí 260km/h:-D.Všichni účastníci tohoto tripu dojeli domů bez újmy na zdraví a zhodnotili jsme ho za vydařený.Nechť takových výletů bude co nejvíc. Pro všechny,kteří tento okruh nejeli, vřele doporučujeme !!!
Autor: Pavouk
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz