Přeskočit obsah a dostat se k menu

ORANGE DAY

Přerovská rokle 28.7.2007

Dne 28. července se na Přerovské rokli konal Orange day, pořádaný oficiálním dealerem motocyklů YAMAHA – KTM Radeva Racing. Celá akce začala už kolem 10. hodiny dopolední a samozřejmě jsme u toho nemohli chybět.

KTM

Program onoho dne na rokli byl velice zajímavý. Zaregistrovaní na tento den dostali Slevový certifikát, který mohou využít třeba při koupi nové motorky u dealerů Radeva-racing. Chystaly se různé akce typu Paintball, Bangee running, Aerotrim a soutěže v nejpomalejší jízdě, jízdě po dvou kolech na čtyřkolkách, přetahování čtyřkolek a jízdy po zadním kole. Pro nás bylo ale nejzajímavější to, že jsme si mohli na zdejší motokrosové trati vyzkoušet modely KTM 2008 a že bylo z čeho vybírat. Na seznamu půjček byly opravdové dravé krasavice (SX 85, EXC 125, SX-F 250, EXC-R 450, EXC 530, Kachna 690 a SM 950).

KTM
K tomu, aby vám dealeři půjčili mašinu, stačil pouze občanský průkaz. Když jsem ovšem domlouval oranžovou kachnu o obsahu 690 kubíků, tak chtěli potom vidět řidičský průkaz. Tuto myšlenku jsem hned vzdal a postačily nám mašiny daleko menšího obsahu…


KTM KTM

Už hned ráno jsme se dole v rokli sešli ve složení Holy, Kašpe, Guláš, Mates a já Pavouk. Celý den doprovázel šílený hic a my se v komboškách cítili jak kuřata v KFC. To jsme ovšem ještě nevěděli, jak nám bude po jízdě po trati.

KTM
Holy brzy odjel se svým bráchou na jinou motokrosovou trať, aby si mohli v klidu zařádit s ostrou yamaháckou dvackou Holyho bráchy. Guláš s námi taky netrávil moc času, protože tam byl se známýma a s jednou šikovnou „kamarádkou“ takže to ho omlouvá:-D…


KTM KTM


KTM
Napsaní do pořadníku a napjatí čekáme na náš čas volných jízd. Ještě sjíždím do Přerova pro našeho fotografa Otasse, který ještě netuší, že bude chodil kolem celé trati a fotit. Ze začátku uznáme za vhodné, že by jsme měli začít s nejslabší mašinou a tak se už seznamujeme na trati na SX 85. Za všechny, kteří na ní jezdili, musím říct, že ta malá dvoutaktní mrška nám pěkně potahala pařáty na trati.

KTM
Nějaký čas se na 85tce střídám s Kašpem a Matesem a pak už se na nás smála EXC 125.Ta tahala daleko víc a my s ní bravurně bojovali. Poté, co jsme si trochu zvykli na mašinu, je na trati vidět, že jsme si už trochu zvykli a pak už jen skáčem jak mladej Pastrana:-D. Zkušenosti s terénem jsme až do Oranžového dne neměli a tak jsme si to jen a jen užívali.

KTM


KTM
Zdrcení po desetiminutových jízdách se stále střídáme a řádíme až do pozdních odpoledních hodin. Pak jsem se dozvěděl, že jsem mou rezervovanou EXC 530 prošvihl, když jsem řádil na dvacce a tak jsem byl poněkud nasrán. Na druhou stranu si říkám, že je možná dobře, že jsem ji propásl. Jak se znám, tak by to dobře jistě nedopadlo. Ostrá stopětadváca nám bohatě stačila na ukojení našich potřeb.

KTM


KTM
Na přerovské dráze plné skoků nejezdili jen amatéři jako my, ale i borci, kteří se motokrosu věnují už od malička. Na trati mohl každý se svým strojem, takže nejezdili jen pomeranče. Mezi námi jezdili i mistři Dokoupil a Žerava, takže byly znát velké dovedností rozdíly. Našli se i blázni, kteří by nás z fleku skočkách přeskočili, ale my se nenecháváme zahanbit a užíváme si podle našich potřeb.

KTM
Pozdravit nás přišel i náš známý motocyklový závodník Tomáš Klos, který letos bojuje o přední pozice v prestižních vytrvalostních závodech C.E.C. Dvacce dáváme zabrat až do 5 hodin odpoledních, když už pomalu akce končí. Všichni byli fyzicky strhaní, ale jistě to všem stálo za to. Adrenalin nám v žilách koluje dodnes, když si na tento „orange day“ vzpomeneme. Cross nás hodně navnadil a jistě to nebude naše poslední zkušenost v terénu.

KTM
Nechť bude takových akcí co nejvíc !!!
Autor: Pavouk
Foto: Ota Lehnert


KTM
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz