Přeskočit obsah a dostat se k menu

CZECH ENDURANCE CUPMasarykův okruh BRNO 16.7.2007

Závod pro všechny, tak by se dal ve zkratce nazvat CEC. Zúčastňují se jak amatéři, tak licencovaní jezdci, sportovní zalehávačky tak i naháči. Nasát atmosféru závodů, okoukat nejaký ty finty a pořádně se spálit, to byl společně s Pavoukem náš cíl.


Po menších útrapách s autem jsme nakonec museli jet na Pavoukově cebře. 70km po dálnici, a asi hodina v sedle, to řádně potrápilo naše hýžďové svaly. Pár poznatků z jízdy: CBR nejela více jak 110km/h : no abych nekřivdil, z kopečka v plném zálehu jsme trhli rekord 130km/h!!! Největší sranda bylo předjíždějí kamiónů. Pěkně do vajíčka a na závěr si plácnout na další skalp ;). Nejen zadek, ale i pavoukovy koule dostaly zabrat. Co chvila si tam hrabal, prasák jeden. Větr byl též drsnej. Házelo to s nama solidně. Na takové detaily, jakože boční plasty se měli co chvila utřepat, že předjížděl jak prase, na to si člověk za chvilu zvykne :).


Dorazili jsme tak akorát na start závodu. Zkouknem co můžem a pak hurá se opalovat na tribunu C. Radost ze závodu nám po chvíli překazil pád jednoho z jezdců, kvůli kterému byl závod zrušen a znova odstartován. Bylo to docela ošklivé, závodníka musela odvézt i sanitka. Dál už závod poznamenalo jen pár menších pádu ( ani jeden se mi sakra nepodařilo natočit ). Startovní pole bylo fakt hodně různorodé, jak co do typu mašin, tak i do schopností jednotlivých závodníků. Některé střelce bylo radost sledovat. Přejíždění vnitřkem i vnějškem bylo na denním pořádku. Párkrát to tam někteří šoupli dost zhurta a ke kontaktu chybělo málo.


Počasí se nám moc "nevyvedlo". Vedro bylo místy neúnosné. Nechtěl bych být v kůži závodníků, ti se museli doslova smažit na rozpáleném asfaltu.Jelikož CEC je pro veřejnost hodně otevřený závod, našli jsme si otevřenou bránečku a šup na silnici kolem okruhu :). Zvesela jsme mávali na traťové dispečery a nikdo nás nevyhodil, takže o dobré záběry nouze nebylo. Člověk mohl stát sotva na pár metrů od projíždějích motorek a to byl teda hukot. Atmosféra doslova tekla ušima :).

Jak já jim záviděl :). Teda jakou doufám že 125ccm se nenechá zahanbit a příští rok nastoupí DUO SV Pavouk, HolyLeader.

V depu jsme dokonce potkali Kubu Smrže :D. Furt kolem nás chodil, asi chtěl rozhovor, ale my z Pavoukem jsme se zlákat nenechali.

Pavouk měl známého v týmu PK Ready Racing, včele s Bittnerem ,bývalým mistrem ČR ve sportech, kteří měli ambice na přední umístění. Bohužel, závodník Tomáš Klos poslal svou motorku do kačírku a moc z ní nezbylo. Jura se vžil do role stájového mechanika a dokonce pomohl vyměnit kolo :) a to si na Cebře pomalu nevymění ani olej. Sviňa Oskar šajnoval jak cyp a na přímém slunku bylo k nevydržení. Saky aj paky jsme sbalili okolo půl čtvrté a valili jsme to domů. Ještě jedna krizovka na rozloučenou ( to když pavouk najížděl na dalníci v zatáčce s rychostí omezenou na 60 asi 100, ale nás otrkané už to jen tak nerozhází :. Akce to bylo parádní. Teda ultraparádovec z megaparádova jak by řekl pravý kotárista. Už abychom se jí zúčastnili též a nejen jako diváci ale jako závodníci.
HolyLeader a Pavouk

Omluvte prosím sníženou kvalitu fotek. Foťák sebou nikdo neměl, takže obrázky jsou vytříhané z videa.

Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz