Přeskočit obsah a dostat se k menu

Honda den v Brně

19.6.2008
Je 19.6.2008 a pro vyznavače modly Honda je to jasná událost. Přesně tak, okruhový čas vyhrazený jen pro tuto značku. Celá akce začla registracemi, kde si každý vyzvedl nálepku na moto s časem jízdy a potvrdil si svoji online registraci. Pak už každý čekal na ten svůj čas, do té doby se každý takto čekající mohl kochat ostatními jezdci na okruhu. Nu což bylo sa na co dívat, protože okruhovky se s tím nemazlily, jezdecké chyby ukázali zač je toho kačírek a celková slunečná atmosféra tomu dávala krapet koření navrch.

HONDA
Registraci na Honda day stihl z party Ratlik, který tomu dal slušně zabrat. Chystalo se od nás více lidí jenže vyhlášený termín registrací měl být 9.6. ,ale registrace už byly umožněny 8.6. takže se spousta termínu hned naplnila nedočkavými Hondisty. Ratlik stihl poslední registraci v 0:05, takže to bylo: kdo dřív mele, ten dřív brousí slajdry.

HONDA
Po robotě jsem vypálil s firemní plechovkou ( sice potupně, nic méně s tričkem Honda ) za vrata Céčka, kde už čekal Ruda na RS, Ratlik na Efici, Rudův kámoš na Hornetu abych zachytil foťákem nějaké ty momenty na okruhu. Před samotnou Ratlikovou jízdou jsme viděli dva pády do kačírku, ostatně za Honda den jich bylo povíc ( třeba takový nový Fireblade ve štěrkovém kačírku asi nebude nic příjemného ).

HONDA
Přichází poslední regnutý čas jízd a to 17:20-17:40 na který se chystal Lukiniózo. Přejeme hodně štěstí a za chvíli tu známou efici na okruhu vidíme kroužit. V duchu si tajně říkáme, že první jízda bude pod taktovkou mikulášů, ale kdepak stáli jsme u levotočivé, která evidentně Lukimu svědčila a chudák slajdr se ztrácel pomalinku na novém Brněnském asfaltu. Říkáme si no dejme tomu jednou se zadaří ale s naším výhledem na další levotočivou se zvěrstvo opakuje a tak taktovka mikuláše se mění v ďáblovo plémě.

HONDA


HONDAHONDA

Ale co to. Slyším nějak známý zvuk starého efka, kuknu a známé barvy a kombi hlásá, že Beny z Motobikers tady úřaduje. Jde vidět, že kilometry na Hořickém okruhu daly nějakých zkušeností a tak se klopí a klopí, že chudák Beny zbrousil úplně slider na botě, zrušil slajdry na kolenou až to lízlo kombi jako upozornění, jak správně dávat slajdry. Ruda točí záběry na kameru, něco zachycuju na foťák a pomalu běžíme k vratům céčka, kde by se za chvíly měl objevit Ratlik.
Ten nám sděluje zážitky z okruhu.Takže 20 minutek na okruhu v kuse celkem stačí, protože ten čas je fyzicky náročný. Okruh byl velice schovývavý k pneu, nežral je jako starý asfalt. Slajdry byly řádně strestány, stupačka lízlá, gumy ke krajům ožmolkované. Co si budeme říkat zážitek, který stál za to.
Za chvilku přijel Beny a Matrix se na nás podívat a hodit kus řeči. Ukázali nám zbytky ze svých sliderů a stupaček a za chvilku museli frčet dál, protože to měli ještě kus domů.

HONDA

Celkový dojem z okruhu je fantastický, je nutno mít dobré pneu, dobré pleny, moto v dobrém stavu a vydat se na další Honda day. Jen doufám, že nás tam Hondistů bude kroužit příště víc.

Mrkněte na fotogalerii

ZDE

Autor: Alora e váš NAGASH

Honda logo
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz