Přeskočit obsah a dostat se k menu

FREEDOME III

Aneb Rožnovské "povstání"

Na akci Freedome jsem se nemohl dočkat. Už po třetí se setkáme při srazu Freedome párty v rožnově. Náš společný duch ovšem neholduje celovečerním tůrováním motorů a střílením do výfuků, ježděním po zadním bez helem a čistokrevné ožrání do němoty. Takže využijeme za víkend ze srazu jen společnou vyjíždku, ale jinak sídlíme vždy na nějáké chatě, kterou poskytne místní domorodec z party. Tento rok poskytl ubytování Zelda, který je v partě chvíli, ale tomu nic nevadilo.


 Můj program začal páteční přípravou motorky. Mito kupodivu jezdí spolehlivě a tak jsem ze zvyku musel alespoň něco rozebrat a vyčistit.:-D V sobotu byl již daný sraz v 10 00 na Kopřivnické benzínce OMV. Již v pátek byla část sqadry na chatě a trénovali večerní popíjení a grilování. Já s blaženým pocitem vstávám v 8 00 (ten samý pocit jako když jsem vstával v srpnu roku 2006 a měl vyjet na Slovensko) Můj časový odhad ale nebyl správný, než jsem se dal do kupy už bylo 9 00 a já oznamuji Kubykovi po ICQ, že se s mitem nakopnem doprdele a zkusíme to stihnout do Kopru do 1000. Volím dálnici směr NJ, sportovní záleh,plný knedl (full kneedl) a uječené mito předjíždí rodinky jedoucí na výlet. Na Shell zkouším nabírat V POWER RACING za lidových 33.50. V domění, že se ted Mito promění v raketu a přibude minimálně 6 koní, vyjíždím. Ovšem po půl hodině jízdy na dálnici usuzuji, že to prostě není vono a vůbec ničemu to neprospělu. Ani mému egu ani mé peněžence. Opět sem vložil do té hnusné kapitastilické firmy s koňomrdem ve znaku své těžce vydřené peníze. Ovšem musí říci, že na benzín shell (95 Naturália) nedám dopustit. To Mitou chutná velice. 8-)


 Přijíždím se zpožděním 30 minut. Ovšem co mě dorazilo na místě nejvíce bylo zjištění, že jsem své ležérně umístěné boty za síťkou někde vysral po cestě. Nebyla by to taková rána, kdybych si ty boty nekupoval před týdnem :-x :-x. No prostě dojeb.  Zajel sem ještě kousek zpátky jeslti je nenajdu, ale bezúspěšně. Po této patálii, jsem se přemístili do Rožnova. Já s Ratlíkem jsme si udělali solo jízdu, která stála za to. V zatáčkovitych silnicích jsem šlapali na paty i silnější skupině strojů. To mě velice potěšilo.


  V rožnově u vjezdu do kempu,se už shromažďovali motorky, ale my jsme se rozhodli, že si zaběhneme na jídlo. Jakmile se blížila 14 hodina docházelo nám, že nejspíše vyjížďku nestihneme.Část party se ovšem ztratila při hledání restaurace a tak tihle bojovníci vyjíždku stihli. My co jsme pojídali jídlo jsme vyjeli cca o 10-15 minut později. Hlavní skupinová vyjíždka už byla dávno v tahu, ovšem všude po cestě se pohybovalo nespočet motorek. Málem jsem se umával k smrti. Měl jsem spíš si ruku přivázat do vzduchu :-).


 Při vyjíždce jsme si dali pauzu u hraničního přechodu Makov. Vegetili jsme, fotili jsme se a celkově atmosféra byla velice pohodová. Půlka se rozhodla, že si projede Makovské zatáčky ze Slovenské strany a půlka se vydala za druhou části naší party do Rožnova (k Zavadilce). Já jsem byl v té skupině která mířila přes hraniční přechod na luxusní zatáčky s parádním povrchem. Jediné mínus této lokality je celkově velice hustý provoz a plno kamionů :-| Celá banda se setkala až na Zavadilce. Popíjelí jsme kofolku, povídali si s opilým starším mužem, který kouzlil neuvěřitelné perly. A čekali na klíče od Zeldovi chaty. Čas plynul a zelda nikde.Tudíž jsme se přemístili ze Zavadilky zpět do Rožnova ke kempu kde řádila "orgie" v podobě střílení do laufů,točení motorů co to jde,ježděním po zadním v provozu,zastavovaním dopravy a panoval naprostý chaoz, v té chvili jsem se styděl, že jsem motorkář.A to je ten důvod proč nejezdím na takové monstrozní srazy. Jakmile jsme se zeldou našli, jeli jsme na chatu vybalit věci a začít vegetit. Chatička byla malá, ale pěkná s romantickým vodopádem:-). My se ale vždycky něják poskládáme. Musela taktéž proběhnout jízda Puntem do Rožnova pro nákup potřebných tekutin. V Bille jsme nakoupili a při té přiležitosti pozvali prodavačku (brigadnici) ať jede s námi. Pro Monču jsme tedy přijeli po té ještě jednou na otočku. Večer mohl začít. Grilovalo se, pilo se v hojném množství, zněla hudba a byla skvělá nálada. I mistr tesař se utne, tak tohle pořekadlo se přesně hodí pro našeho malého Pavučka, který perlil celý večer, no jak to říct perlil nějákou tu minutu a po té se uvelebel do ležící pozice na stole. Večer plynul a perla střídala perlu. Někdo šavlil,někdo nabaloval,někdo polemizoval.Uvolnění od stresů života tak přesně o tom byla tahle akcička. Na mě jaksi nezbylo v chajdě místo tak jsem se uvelebil v Holyho limuzíně a do rána se krásně rozlámaně vyspal :-). Ráno některá část osazenstva prchla domů a někteří, ti co mají více času, ještě jeli na výlet. Plán byl vykoupat se, ale ten jaksi ztroskotal, takže jsme zajeli na oběd a pak pozevlovali odpoledne. S Pavoukem a Gregorem jsme se vydali směr Olomouc po dálnici kde jsme se rozdělili a já jel směr domů (no domů zrovna tak né spíš na návštěvu :P) a ti dva strážci vesmíru si to upalovali směr rodný kraj. Těším se na další FREEDOME !!!Přikládám 4 videa pro pobavení


 
TORM
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz