Přeskočit obsah a dostat se k menu

Buenos Buchlos očima Nagášháá

Někde po lese poletovala motosojka a hulákala na okolí a do všech stran, že někde u Buchlovic je výborný asfalt se skvělými zatáčkami. To se samozřejmě doneslo mezi partu 125ccm a to nás nenechalo klidnými. Předpověď počasí tomu moc nepřála, měnilo se počasí ze dňa na deň. Ale nakonec to vyšlo… Sraz se domluvil na 17:00 u Holyho v Bělově. Tož tandemová sestava byla asi taková: Ratlik a Jirka CBR, Torm a Haňule, Piettro a Míša, Goulash a Nagash ( já ) a samozřejmě nechyběli na motorkách HolyLeader, Wiza, Šimic. Tož ten sobotní den ,,D” nastal. Počasí bylo obzvlášť vypečené. Bylo modro někdy vykoukl nějaký ten mráček,ale hned se oskara lekl a zmizel mu z očí. Po domluvě s Goulashem jsme se domluvili, že mně vyzvedne a taky se tak stalo.Vyjíždíme a cestou odpočíváme ve Vizovicích na benzince a v tom zjišťujeme, že už je po nás sháňka a Ratlikův změškaný hovor opětujeme a dozvídáme se, že už část motorek je v Bělově. Za chvíli přijíždíme do Bělova a ono ejhle, kde že to ten Holy bývá? Tak děláme bojový průzkum Bělova, projíždíme místní kotáry a usoudíme že jsme v koncích a Tomáš zvedá telefon a volá Ratlikovi. Ten nám dává bojový popis jak se k Holymu dostat: ,, Jak uvidíte babku co tam hrabe listí tak se jí zeptejte q:o) ” . Babka znalá místních poměrů mněla celou vesnici na háku. Průjezdem zatáčkou jsme babku viděli jak tam těží trávu a tak jsme uznali, že jedeme dobře. A v tom se to stalo. Vidíme naši motobandu jak nás už vyhlédá. Přibrzdili jsme potřásli prackou a hyjééé stavit stany. Jako maturita hadra, ale po pár minutách a zkušených radách Piettra, který určitě za mlada absolvoval pionýr se akce zdařila.


V zápětí po postavení stanů, přijíždí Torm s Haňulí. Za chvilku razíme směr buenos buchlos, protože jsme domluvení s Šimicem, že na nás počká u Trampa a že nás zasvětí do tak známého motorkářského úseku. Dorážíme na místo činu, kde už čeká Šimic. Nakopneme vrtule a jedeme si užít ten asfalt s tak kouzelnými zatáčkami.

Po úplně magafamózním projetím přijíždíme zpět k Trampovi. Každý z nás je hladný jak pes a proto si někteří z nás dávají tradiční Trampovský gulášek nebo jiný produkt místního bystra. V tom nás opouští Piettro a Míša. Po nějaké té strávené chvilce razíme do obchodu s léčivy, který jsme jen tak tak stihli. Nakoupili jsme tak nezbytnou medicínu a pivní produkty k plánované pivní soutěži.Z obchoďáku razíme k Holymu. Ale na zpáteční cestě vypovídá motor Tomovi Gilery a tak zajíždíme ke krajnici a snažíme se kutit čím by to tak mohlo být. Marně. Odtláčíme motorku na přilehlé parkoviště, kde se dělá co je v našich silách,ale bez výsledku. V tom dojíždí Wiza a zjišťuje prekérní situaci. V tom jede domů pro lano Holy. Snažíme se za tu dobu co je Holy pryč něco vykoumat, ale taky se nic nepodařilo. Zapřahujeme motorku za Holyho. Já sedám na tandem k Wizovi a odjíždíme k Holymu. Tomáš okamžitě rozdělává motor za naší odborné asistence a zjišťume, že to nebude závada, která by se jen tak opravila na místě.

Po zjištění závady se přesunujeme na zahradu, kde se už na nás směje pivní soutěž. Bylo to opravdu zapeklité, nicméně výsledkem bylo že Jirka poznal 4 piva ze 7 exemplářů a tak se stal vítězem.

Toho večera se páchala akce pod krycím názvem pasta, která se moc nezdařila, protože Luki spadl do stanu a místní domorodce ve stanu vzbudil. Dokonce jsem toho večera utrpěl frakturu dvou prstů, zřejmě o flašku, která byla na mně tak nastražena, ale vše vyřešila záchranná akce peroxidu a izolepy. Pak už se klábosilo, popíjelo, řečnilo a zpívalo a tak nás to zmohlo, že jsme samou radostí spadli do stanu a probudili jsme se ráno v neděli. Kde se na nás už smál Oskar. Prostě supr počasí. Tom obvolává odvoz motorky. Pak jsme koumali snídani a tak razíme na místní benzinku. To už se přesunuju k Holymu na tandem a Tom k Wizovi na tandem. Obsluha benzinky byla zmatená jak pouštní delfín. Ale jó najedli jsme se dobře. Pak přijíždíme zpět k Holymu, kde Tomáš nakládá motorku do dodávky a opouští nás. My se vydáváme opět směr buenos buchlos, kde nás čeká Šimic. Chvíli pokecáme a to jak s naší partou tak i s dalšími motorkáři se 125tkami. Projíždíme si trasu, něco nafotíme, něco natočíme.

Někteří z nás co jsme fotili točili a sledovali jsme si dali řeč s místní policií, kde byla vytknuta Tormova zašpiněná SPZ, na které jsi tak zakládá,ale jinak páni policajti byli v pohodě.

Přijíždíme k Trampovi, kde sledujeme místní motorkářské osazenstvo a některé kousky supersportů vyjíždějících od Trampa byly obzvlášť vypečené. Po té odjíždíme zpět k Holymu, kde se po kousku cesty loučíme s Šimicem. Po příjezdu balíme stany a odjíždíme domů. Mně se ujmul Holy, který mně zavezl domů. Bohužel na zpáteční cestě mu taktéž vypověděla motorka a musela se nechat odvézt. Když to shrnu a vemu kolem a kolem tak to byla opravdu výborná akce se skvělými projížďkami a zážitky včetně supr večera. Jako každá akce 125ccm.cz byla akcí vydařenou až teda na ty dvě vypovězené motorky. Mimochodem chtěl bych poděkovat za poskytnutí tandemu Goulashovi, Holymu a Wizovi a celé partě za fajn akci. autor:Nagash
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz