Přeskočit obsah a dostat se k menu



Výstava motocyklů 2007 v textovce 125ccm

Tak a je tu zimou, tak dlouho očekávaná výstava. Nejde jen o výstavu těch všech motorek co jednotlivé značky či firmy nabízí k osahání a seznámení, ale především je to takový nepsaný motorkářský svátek. A to zajisté né ledajaký, protože právě touto výstavou odstartuje sezona. A myslím si, že jakmile se zeptáte kohokoliv, tak vám tady tohle nevyvrátí a tiše zabrumlá ať už jednoválcovým nebo několikaválcovým zachrochtáním.
Po naplánování spojů do Práglu, prokoumání co nejlevnější možnosti jak se na výstaviště dostat nastal ten tak očekávaný den. Vlak vyrážal od Kotárska ( Walachia mountains ) směr Val.Mez, Vepřov, Perníkářství a tož tak dál do toho hlavního města. Jednotlivé skupinky lidí, které postupně nasedali mněli poněkud hektické večery den před výstavou, ale zas sa kulturnilo s mírou. To z toho důvodu, že na kotárech sa stává dřív, tak vlak už fičel od 4 od rána.
Začalo to příjezdem Ondry ( Ikarosse ) a mně ( Nagashe ) na vlak v brzkých ranních hodinách. Po menší dezinformaci nám neplánovaně vlak ujel. Tak jsme se bláhově odhodlali jít na stopa, ale po několika marných pokusech, byl zavolán fafén. Ten se svou ultra rychlou vrtulí jak někteří mohli vidět se takřka vyhlídkovou rychlostí blížil k Přerovu. Tato 100km stíhací jízda se vydařila na výbornou a tak jsem se mohli připojit k eskadře 125 ccm, která už tepala ve třech kupéčkách.

Kupéčko (Supr nálada, tady už to žilo.)

Takže eskadra která směřovala na výstavu byla taková: Holy, Kubyk, Torm, Ratlik, Pavouk, Mates, Ikaross, Peťan, Nagash, Hans, Kašpe, Zufo, Márv, Béďa, Demoš, Goulash. Později se přidali Dolis s ženou, Kafi, Jirka , Killer a další fanoušci a příznivci. Celou cestu probíhalo bujaré popíjení, slavení, klábosení. Prostě strašně super atmosféra těch všech zúčastněných tvořila nezapomenutelný celek rodiny dvácařů. Musím zde uvést opětný návrat Zufovy medicíny na scénu, která byla doprovázená valašskou z kotárska a z Otrokovic. Cesta uběhla jako voda, která sem tam řetízkovala.
Tak jsme dojeli do Prahy a vyrazili jsme směr metro, kde začal tradiční boj s jízdenkami. Po hromadném nasednutí do krtka jsme dorazili na stanici Holešovice. Po boku Matějské půtě se tyčilo výstaviště s rozšířeným působištěm do křižíkových pavilonů.

Výstaviště (Výstaviště)

Každý se rozběhl ke ,,svým” stánkům, aby osedlal žhavé novinky roku 2007. Taková například slečna Desmosedici ani na chvilenku nezůstala zraky příznivců opuštěná. Ale jak Aprilia tak Honda nebo Yamaha, Kawa či Dukny nebo Gagivy s BMW se mohli chlubit sakra dobrými stroji. Také proběhla schůzka s firmou Kymco, která v podání Pavouka vynesla zapůjčení motocyklu QUANNON 125, který se bude dovážet do ČR. Jestli sledujete web, tak jeden test motocyklu Rieja NKD 125 street jsme provedli v hlavní režii Torma minulou sezonu. Také jsme mohli vidět co jednotlivé firmy nabízí ve spojitosti s motorkami ať ze sekce oblečení či zabezpečení, ochrany nebo doplňky k motocyklům.

Tradičně motorkáři obsazené výstaviště   style= (Tradičně motorkáři obsazené výstaviště )

Ale jak to chodí hala velká, lidí hodně, nohy bolí a tak jsme se přesunuli z výstaviště do blízkého restauračního zařízení, kde jsme obsadili opravdu velkou část hospody.

Čmn (Ochutnání pražského škopku a taky nohám jsme dopřáli relax.)

Cestou taky Kubyk a Pavouk lapli pana Geňu a vyfotili se s tímto známým pánem. To možná proto, abychom měli nějaký ten shot v TV. V podání party ve znamení klubových mikin a trik jsme tam diskutovali nad věcma co by ani vás nenapadli. Šak sa známe no né ? Ale jak to tak chodí řečnilo se, zpívalo se a čas letěl a nám se blížil odjezd do svých domovů. To ale by jsme nebyli mi, kdybychom si to nechali na poslední chvíli. Takže začal sprint této hordy lidí na metro a dál na vlakové nádraží. Vše bylo povzbuzováno ať už výkřiky sportovců nebo jeky lidí co řvali z posledních sil. Je fakt, že tahle část Prahy, kterou jsme se prohnali jako vichr mezi lidma nebo aspoň jak horda vykrádajících maníků zlatnictví, zůstala v údivu. Lidi nechápali, jiní se smáli, ale hlavně nám na tom v tu chvíli nezáleželo. Nakonec jsme doběhli k nástupišti, kde jsme zjistili, že vlak je za příplatek, jsme to zabalili a jako chudí studenti jsme počkali na vlak co jel asi za hoďku. Ale nakonec vše dobře dopadlo a my jsme frčeli každý domů.

Nádraží (Společné foto v útrobách hlavního nádraží)

Tímto výstava motocykl končí,ale pro naše povzbuzení pro nás začíná nová éra a to sezona 2007. Hned taková první velká akce nás čeká Hledání přívěr v Hořicích na známém úseku 300 zatáček Gustava Havla. Určitě tato sezona bude peprná na akce a vy se můžete těšit na další reporty, videa, recenze. Je na co se těšit a tak všem vám přeju hodně štastných a beznehodových km na cestách ať už u nás nebo kdekoliv jinde.

Autor: Nagash
Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz