Přeskočit obsah a dostat se k menu

Motocykl 2006 aneb "helééé výýstava"

Nový rok,nová sezóna,nový začatek,a konečně výstava Motocykl 06 v téj našej Praze. Jak je to zvykem parta na www.125ccm.cz se zmobilizovala a uspořádala první setkání v roce 06. A jak to teda probíhalo?
 11.3.06 Stávame brzy s Haňulou,čas 3 15,oči musíme rozlepit kombinačkami.Sraz s Garfem a Zufem na přerovském nádraží je v 4 10.Tam se všeci nacházíme a Hanka mě a sebe pokřtila čokoladou z automatu.

Čekoláda (Čekoláda všude jen né v hubě)

Je to určitě znamení pro velmi úspěšný den.Kupujeme lístky Sone+ a čekáme na vlak z Valmezu kde už nás čekají Nagash s kamošem Ondrou a Goulash. Než je nacházíme stáva se Garfovi malý incident s fandou Baníku kdy ho zastavil a zkontroloval jestli nemá šálu Liberce. Jelikož bylo šero tak si určitě velmi inteligentní a solventní mladík spletl již zmiňovanou šálu se žlutou palestinou. S Nagashem a spol se setkáváme a hledáme volne kupé. To nacházíme a vyrážíme směr Praha, po cestě příbereme Dolise s Dejvem na Července (se divím že to tam vůbec zastavuje:P) a Peťana v Pardubicích. Ve vlaku s námi cestují fanoušci a kohorta po zuby ozbrojených benga. Berem to jako příjemné zpestření dlouhy cesty. Ve vlaku se to rozjíždí a já vysazuji antibiotika a nasazuji Zufovu pálenku. Nagash rozlévá ale chvilku mu to trvá než se do toho dostane. Vše samozřejmě svádí na České dráhy.

Nagashovo umění (Nagashovo umění)

Nálada je vynikající, Dolis s Dejvem přistupují a po sléze i Peťan a už se nás tísní v kupé 10.

Cesta do Prahy (Cesta do Prahy)

Diskutizuje se ovšem možném a zapijí se to palenkami a pivkami. Někdo vytahuje čmn a už každý vytahuje svoje moudra.

Čmn (Čmn)

Cesta proběhla v nejlepším pořádku a už jsme na Hlavním nádraží Prague.Chvíli zmatkujeme protože nás měl čekat Dawid(náš pražský průvodce) ale nečekal.S tím si tedy po telefonu dávame sraz až přímo na výstavě.

Nádraží (Praha Hlavní)

Vyrážíme tedy po moravském čuchu ,kousek pešky ,kousek metrem.Naše snaha o vydání lístků z automatu se po usilovném snažení daří.

Automat (pan Automat)

K prodeji lístku jsme se dostali dost brzo a tak hned míříme k prodejbabě,bába handrkuje že,prodává až v 9 ,jakoby jich těch 15 min vadilo. Co se ale nestane lid to něják zmate a už se všichni řadí za nás.Utvoří se celkem solidní řada lidí.A tak v 9 dostává Dolis první sobotní lístek:)

Prodej (U prodejbáby)řada (Řada lidí)

Bránu otevřou až v 10 a mi se rozhodujeme co těd,vyhrála to knajpa ale po chvilce bádání se utvrzujem v tom že, v Praze je to jak na jiný planetě. Tak tedy jako správní vydloni se pakujem chleby před branou schovani za billboardem.Tam se také setkáváme s Dawidem mistním obyvatelem a našim průvodcem.

žranice (Papání)

Po našem obedě kterému se nevyrovná ani oběd v hotel continental. Sme jak lačné šelmy čekali na otevření... v 10 to vše začalo. Prvním objekt našeho zájmu byla Yamaha.Ano už někdo křičí "R6 voe". A hned na ní useda Nagash,Garf,Dolis. Pro nás všechny ale byla nová R6 zklamáním,hnusně seseknutej zadek a opravdu mini motorka. U Yamahy mě nejvíc se líbilo na XTečku.Ano endurovská láska,i když nové Xtéčka bych řadil spíš do cesťáků.

Poza (Nagash s Garfem)

Naším dalším zajmem byla bezesporu Aprilia.A nejvice nová RS.Musím říct to sem čuměl jak puk.Je to už prostě jiná třída. Posaz byl v celku v pohodě jen se mi zdála menší na výšku. Jinak tedy opravdu to bylo něco. Dál mě nejvic uchvátila Pegaso Strada a nový Pegaso. Strada extrémně lehučká a věřím že s takovou motorkou by bylo kopec srandy.

Aprilka RS (Garf na Rs)

Pomalu se lidí začali sádlit dovnitř a přituhovalo. Naše parta se rozdělila na skupinky a šli jsme lovit další poznatky. Ja ted tedy budu mluvit za sebe co mě nejvíc zaujalo a tak co si pamatuju. Po Aprilce sme osedlali ješte Moto Guzzi ale tohle není moje gusto. Pak sme zamíříli ke stánku s Yuki.Ano jak už je zvykem kvalitu na motorkách nahradíme nějakou tou buchtou a ono to pujde že?:D

Yuki (Yuki)

Co se mi hodně vryje do paměti je nová Jawa Enduro. Maska byla v celku fešná ale co nasledovalo po sednutí na motorku. Na Enduro extrémně kratké řidítka.To teda musí byt ovladatelnost.A hlavně ten výfuk,to mě rozum nenechá stát. Však posuďte sami

vyfuck (Výfuk Jawa Enduro)

Ducati další zastávka a osedlali jsme Multistrada.Opravdu vynikající stroj. Pak sme jestě uctihodně prošli kolem 999R za necelý melounek. Další zastávka byla u stánku Honda a to už se nabroušený Peťan chystal na VFR.Luxusni cestovní sporťák.Jo ten bych bral aji já,protože ta jednoramenná kyvka to stojí za to. Hance se ovšem zalíbilo na malým CBR tak asi jedíná motorka ze které dosáhne:D

cbr (Hanka na CBR)

Pomalu nás začali bolinkat nožičky a otravovat ten dav lidí a tak sme pokračovali do dalších pavilonů. Zastavili jsme se u motodílu kde si Goulash koupil svíčku.Kdo by se taky nezastavil u tak fešných dam. Pak nás okouzlil jeden chlapík s universum lepidla.To sem fakta čumel.Sem si jedno tedy vzal no uvidíme. Dostali jsme se taky na Bohemia Customs kde nás uchvátila přestavba Ducati.

ducati (Luxus Ducati)

Tak a poslední pavilon kde byli ostatní výrobci.Mě osobně taky zajímala Cagiva ale ta tam byla fakt opravdu jen jako do počtu. Moc tam toho neměla no ještě že vedle sem se mohl pokochat MV augustou F4.A hlavně sem si chtěl osedlat SV jak 650 tak litr.A to bylo krásy,zahledli jsme potom novou GSR ale nějak moc mě neoslovovala.A další velikány jako HAYA a nova ZZR 1400.Autobusy jako vyšití.No a po chvilce sme se začali hledat s ostatníma. Chvíli zmatek ale nakonec to šlo.Ješte aby ne sme moraváci no né? Potom co jsme vyšli z výstaviště sme zkoukli doprovodnou akci.Nejvíc co se nám líbilo tak byla nadupaná čtyřkolka a na ni předvedené kousky.No a pomalu se naš prohlížení chýlilo ke konci a mi jsme opouštěli Holešovice. Směr nějáká hospůdka kde zmobilizujeme síly a proberem to vše co se událo. Dawid směle organizoval a vedl nás.Po jednom neúspěchu sme zapadli do zapadlé hospůdky.A směle se kecalo o čem jen šlo.Nálada byla vynikající leč trochu unavená.Asi jiné časové pásmo:D

Partia (Partia)Hani,torm,Dolis (HAni,torm,Dolis)hospoda (HAni,torm,Dolis)Hospoda (Partia v Pub)

No a když nadešel čas odchodu tak jsme se zvedli a huráá domu.

společna (Společná fotka)

Ještě jsme udělali společné foto.Dawid nás doprovodil na nádraží,tam sem chytl takovej hlad,že jsem si postupně koupil 5 párku v rohlíku a ostatní jak mě viděli tak neodolali a najednou stánek s párky byl v obložení celou partou:D. S Dawidem se loučíme.Nasedáme do vlaku a i nacházíme volné kupé.Nasádlilo se nás tam 10.Cesta ubíha jak peníze v moji peněžence.Hodnotíme akci a ja s Hankou hraju "maso a pěstičky".Sadomasistické hrátky nás po chvíli omrzeli.Peťan nás brzy opouští v Kolíně.Únava nás pomalu dostihuje. Debata přešla na auta. Hlavně mezi Garfem a Ondrou. Tak a takhle vypadal náš výlet. Hodnotím ho extrémně kladně protože tolik srandy a pohody to člověku dodá hned supr náladu.Už jen aby bylo teplo a mohli jsme vyrazit na silnice. autor:torm

FOTOGALERIE

Copyright © 2004-2008 Torm. Kód a originální design vytvořil Whitwa. Edited & Admin TORM Webhosting by Design-pr-.cz